Labā prakse: darbstacija
Iesakām bloķēt svešinieku piekļuvi darbstacijām (gan stacionārajiem, gan portatīvajiem datoriem) un mobilajām ierīcēm, lai personas bez atbilstoša pilnvarojuma nevarētu piekļūt organizācijas informācijai.
Aktivizēt automātisku ekrāna bloķēšanu pēc īsa dīkstāves perioda (laiks, kurā ierīce netiek izmantota). Datora un mobilās ierīces automātiska bloķēšana nozīmē, ka tā pati sevi bloķē un ir aizsargāta ar PIN kodu, paroli vai citu drošu autentifikācijas veidu.
NEnobloķēts dators vai mobilā ierīce sniedz iespēju trešajai personai, ja tai ir fiziska piekļuve ierīcei, piekļūt sensitīvai informāciju un, piemēram, to nokopēt. Darbinieks tā arī var neuzzināt, ka šāda darbība ir notikusi. Tādēļ ir svarīgi atcerēties nobloķēt darbstaciju, kad darbinieks dodas prom no datora (pat uz īsu brīdi).
Svarīgi arī turēt klēpjdatoru drošā vietā (piemēram, slēdzamā galda atvilktnē utt.), lai novērstu potenciālos zādzību riskus.
Īsumā par svarīgāko:
- Ieteicams aktivizēt automātisku ekrāna bloķēšanu;
- Nobloķēt darbstaciju, pat uz īsu brīdi atstājot datoru;
- Glabāt klēpjdatoru drošā vietā vai izmantot “Kensington lock”, lai to pieslēgtu pie galda.
Tests.
Labā prakse: darbstacija
Tu esi darba vietā un izdomā aiziet turpat blakus uz virtuvi pēc kafijas. Ko darīsi ar datoru?
- Izslēgšu atvērtās programmas
- Neko
- Bloķēšu ekrānu
- Ieslēgšu atvilktnē
Tests ir izpildīts, tu atbildēji pareizi uz no jautājumiem.
Pildīt testu vēlreiz
Taustiņu kombinācijas ekrāna bloķēšanai: CTRL + ALT + DEL; Windows taustiņš + L vai Mac datoros: Control+Shift+Power (vecākām OS versijām), Command+Control+Q (jaunākām OS versijām).