Parasti pie viedajām ierīcēm tiek pieskaitīti planšetdatori un viedie telefoni. Darba devējs, piešķirot darbiniekam šādu ierīci, parasti nosaka arī tās izmantošanas mērķi un iespējamos ierobežojumus. Ja darbinieks darba vajadzībām izmanto savu privāto iekārtu, tad, lai samazinātu riskus, darbiniekam un darba devējam vajadzētu vienoties par drošības prasībām un organizācijas resursiem, kuri tiks lietoti uz privātās ierīces.

Obligāti vajadzētu veikt regulāru lietotņu atjaunināšanu viedierīcē, kā arī lietotnes lejupielādēt tikai no uzticamiem avotiem, piemēram, Google Play vai Apple Store. Svarīgi uzsvērt, ka jāatjauno arī viediekārtas operētājsistēma. Ja ierīcei ilgu laiku (teiksim vairāk par gadu) nav nākuši operētājsistēmas atjauninājumi, ļoti iespējams, ka tai ir beidzies ražotāja atbalsts un tā vairs nevar nodrošināt drošu darbību. Šajā gadījumā vajadzēt apsvērt jaunas iekārtas iegādi, un par to informēt arī darba devēju.

Būtu ieteicams izvairīties no pieslēgšanās pie darba resursiem caur publiskiem WiFi tīkliem. Strādājot attālināti, labā prakse ir vienmēr izmantot darba VPN. Ja gadījumā VPN nav pieejams, Wi-Fi vietā tomēr labāk ieteicams izmantot vismaz mobilos datus.

Viedierīces bez pieskatīšanas atstāt nevajadzētu, kā arī nav ieteicams tās nodot trešajām personām, kuru darbības (apzinātas vai neapzinātas) var kaitēt iekārtas drošībai.

Ja radušās neskaidrības saistībā ar viedierīci, uz kuras glabājas organizācijas dati, pareizā rīcība būtu vispirms sazināties ar organizācijas atbildīgo personu par IT drošību.

Īsumā par svarīgāko:

  • Veikt regulāru lietotņu atjaunināšanu viedierīcē;
  • Regulāri atjaunināt arī viedierīces operētājsistēmu;
  • Neatstāt iekārtu bez uzraudzības, būt informētam par tās atrašanās vietu;
  • Aizsargāt iekārtu ar biometriju (pirksta nospiedums, sejas atpazīšana), pinkodu vai paroli;
  • Nenodot iekārtu trešajām personām;
  • Izvairīties pieslēgties publiskiem WiFi tīkliem;
  • Atrodoties ārpus ofisa, pieslēgties darba resursiem tikai caur VPN.